Svet staršev

Svet staršev, ki ga sestavljajo predstavniki staršev (člani in namestniki) iz vsakega oddelka, je namenjen organiziranemu uresničevanju interesa staršev. Predsednica sveta staršev je Dijana Sušnik. Svoje pobude in vprašanja predsednici sveta staršev lahko naslovite na: svet.starsev(at)osmoravce.si.

Svet staršev in svet šole se predvidoma sestaneta vsaj trikrat letno. Pristojnosti sveta šole in sveta staršev določa Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (Ur. l. RS, št. 16/07, 36/08, 58/09, 20/2011, 40/2012, 57/2012 in spremembe).

Naloge in pristojnosti sveta staršev določata Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja v 66. členu in Pravila delovanja sveta staršev.

Zveza aktivov Svetov staršev Slovenije uresničuje skupne interese staršev in otrok na področju vzgoje in izobraževanja. Na spletni strani Zveze lahko pregledujete mnenja, strokovne vsebine, zakonodajo, pogledate ankete, posnetke srečanj predstavnikov staršev na državni ravni ipd. Vabljeni k branju.

(Skupno 457 obiskov, današnjih obiskov 6)