V torek, 18. 6. 2024 smo imeli z učenci izbirnega predmeta Nemščina 1 prav poseben obisk. Obiskali so nas naši dopisovalci z OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični skupaj z njihovo učiteljico Jano Crnkovič Kaučič. V letošnjem šolskem letu namreč skupaj sodelujemo v projektu Brieffreunde, kjer si izmenjujemo pisma v nemščini. Tekom leta smo napisali kar nekaj pisem in izvedeli veliko o njih, njihovih družinah, šoli, domačih živalih, hobijih in najljubših stvareh. Končno pa je napočil čas, da se tudi v živo spoznamo. Po sprejemu pred šolo, kjer se nam je pridružila tudi gospa ravnateljica Suzana Cvirn Guček, smo se odpravili v učilnico in se bolje spoznali. V nemščini smo odigrali nekaj spoznavnih iger, malo poklepetali, se posladkali s sadnimi nabodali in domačo bezgovo limonado in si izmenjali še zadnja pisma ter majhno pozornost za spomin na novo ustvarjena prijateljstva. Nato smo jim v nemškem jeziku pripravili vodenje po naši novi šoli in jo ponosno razkazali. Po malici smo se odpravili na »lov na zaklad« po Moravčah in jim razkazali še naš kraj ter na vsaki postaji odgovarjali na vprašanja v nemščini in uporabili znanje, ki smo ga letos usvojili. Na koncu smo se posladkali s sladoledom, se fotografirali za spomin in si izmenjali kontakte, da z novimi prijatelji ostanemo v stiku tudi med počitnicami. V upanju, da prihodnje šolsko leto mi obiščemo njih, smo si zaželeli lepe in brezskrbne počitnice.

Tadeja Ocepek