1. dan

POREČ PRIHAJAMO!

Ob 8.30 smo se polni pričakovanj odpravili novim dogodivščinam naproti. Po prihodu v Poreč smo se namestili v sobe, pojedli kosilo in se na hitro razgledali po okolici. Po uvodnih plavalnih zamahih smo ugotovili, da je voda še vedno slana, nato pa se razdelili v skupine. Danes svoj rojstni dan praznuje naš petošolec, zato smo mu po večerji zapeli. Odpravili smo se še na sprehod proti mestu, kjer smo si privoščili sladoled.

2. dan: O GUMAH, MORJU IN PITJU ŽIVCEV

Utrujeni od včerajšnjega dolgega ponedeljka smo spali vse do zajtrka. Napihnili nismo le rojstnodnevnih balonov, ampak tudi sup, ki je otrokom prinesel veliko veselja. Najprej smo se čudili, ker smo namesto školjk »stauhali« avtomobilsko gumo, potem pa dejstvu, da imamo tudi na morju pouk. Kljub temu pa smo pesniško navdahnjeni pokazali, da še vedno nismo povsem zapustili šolskih klopi.

»Ko v Poreč pridemo,                                                             »Morje, morje

vedno se zabavamo.                                                                je modro

Ponoči zmerom glasni smo                                                   mi v Poreč

In učitlom živce pijemo.«                                                     zdaj gremo.

Tam bomo se potapljali,

učitelje ob živce spravljali.

V vodi lepe školjke so,

zato hitro skoči v njo.«

Očitno bomo učitelji domov prišli čisto brez živcev … 🙂

3. dan: Melisa

Glavno vlogo smo danes prepustili Melisi. A ne tisti v človeški obliki, ampak ladji, ki nas je popeljala do Rovinja, mimo Limskega kanala do Vrsarja in nazaj v Poreč. Vmesne postanke smo izkoristili za plavanje in sladoled, kosilo pa smo pojedli kar na ladji. Zvečer smo se družili ob različnih aktivnostih (teeball, nogomet, košarko, pletenje zapestnic, prepevanje …).

4. dan: Karničnik, delfini in disko

Čeprav nas je tudi v Poreču zajela nogometna vročica in smo komaj čakali tekmo, plavanja nismo izpustili. Pridno smo vadili in preverjali svoje plavalno znanje, da bomo dosegli čim žlahtnejše plavalne delfine.

Zvečer pa … ČIKI BUUUUM. NORA ZABAVA!!!

Ekipa ŠVN VIRC Poreč

(Skupno 3.037 obiskov, današnjih obiskov 1)