Kultura ni le stvar kulturnega praznika, ki ga obeležujemo v spomin na našega največjega pesnika, Franceta Prešerna. Zato smo na OŠ Jurija Vege praznovali tudi dan zatem. Mladinska dramska skupina KID Limbar je pripravila predstavo Čarovnik iz Oza, v kateri nastopa 24 naših učencev. V petek, 9. 2., so si jo v dveh ponovitvah ogledali učenci OŠ Roje, nekaj otrok iz vrtca Mengeš ter učenci naše matične in podružnične šole do 5. razreda.
Dvakrat polna dvorana je igralcem dala posebnega zanosa. Hvaležno občinstvo je s svojimi odzivi na zabavne dogodivščine glavnih junakov stopnjevalo vzdušje. V pustolovski zgodbi so spremljali Dorotejo, ki išče pot nazaj domov, strašilo brez pameti, kositrnega drvarja brez srca in strahopetnega leva brez poguma. Najbrž je gledalce vsaj malo začarala zgodba o moči prijateljstva, poguma in poti odraščanja. Naj nam vsak dan vsaj malo odmeva zaključna pesem: “ŽELJE, KI SO V SRCU, SE URESNIČIJO!”
Martina Razoršek