Zdravošolci smo letos veliko kuhali in postali že pravi kuharski mojstri.

Ker so se sedmošolke in ena šestošolka še posebej izkazale, smo s strani podjetja Spar Slovenija dobili povabilo k sodelovanju pri projektu Kuhoznalci.

Seveda smo bili takoj za akcijo in 6. aprila se je naša kemijska učilnica za nekaj ur spremenila v kuhinjo in snemalni studio hkrati. Kuharice so se razdelile v dve tekmovalni skupini ter pričele sekljati, pražiti, mesiti, kuhati, cvreti in hkrati odgovarjati še na voditeljeva vprašanja.

Bila je res zanimiva in zabavna izkušnja, ki se je zaključila s pokušino slastnih jedi. Zagorski ajmoht in krumpantoč sta dišala po celi šoli in privabljala lačne želodčke ostalih učencev.

Očitno smo se zelo dobro izkazali, saj je 19. aprila sledil še en dogodek. Naše mojstrice so se udeležile kuharskega dogodka v Ljubljani, kjer so jih pri kuhanju lahko opazovali mimoidoči ter poskušali nastale dobrote.

Zagotovo so naši Zdravošolci letos pridobili veliko novih kuharskih veščin ter dragocenih izkušenj, ki jim bodo še kako prav prišle.

Mentorici:

Katja Medija in Sonja Jančar Žvanut