Veselo smo zakorakali v novo šolsko leto. Na POŠ Vrhpolje smo se v septembru pridno učili poleg tega pa izvedli veliko zanimivih dejavnosti, ki popestrijo in obogatijo naš šolski vsakdan. V Evropskem tednu mobilnosti smo se pogovarjali o varnosti v prometu, preverili nevarnejše točke na poti v šolo, ugotavljali kako bi lahko prihajali v šolo brez avta in se urili v spretnosti na kolesu na poligonu pred šolo. V razširjenem programu smo varno uporabljali skiroje, kolesa, izdelovali makete koles, odšli na sprehod do Rače in s ponosom opazovali našo lepo vas.  Evropski teden športa je prinesel še več gibanja in zavedanja, da se moramo čim večkrat potruditi in razmigati naše telo. Slovenski praznik športa smo kronali s športnim dnevom in obiskali okoliške hribe.

Kot vemo, je kolo priljubljena igrača otrok. Z željo, da ostane ali postane tudi uporabno in želeno prevozno sredstvo otrok, tudi letos sodelujemo v projektu Varno na kolesu. Z vsebinami v okviru projekta bomo šolarje tekom leta spodbujali k spoznavanju in utrjevanju potrebnih prometnih znanj, na drugi strani pa tudi k aktivnemu preživljanju prostega časa. Ob pričetku te interesne dejavnosti smo otvorili prometni kotiček, učiteljica je za nas pripravila prometni kviz z lepimi nagradami, izvedli pa smo tudi anketo o tem, katera prevozna sredstva naši učenci in učitelji največkrat uporabljajo ter koliko hodijo peš.Naj še omenimo, da nas je obiskal trener Nogometnega kluba Termit Moravče in nam predstavil igriv nogometni trening. S 4. in 5. razredom smo se odpravili na kmetijo, kjer smo spoznali peko na tradicionalen način, živali in druga kmečka opravila.
Veselimo se lepih jesenski dni na Vrhpolju.
Ana Kovač, vodja POŠ Vrhpolje.