V mesecu oktobru smo se na POŠ veliko naučili o zaščiti in reševanju v različnih oblikah. Enota vodnikov reševalnih psov Ljubljana nam je predstavila svoje delo in nam pokazala tri svoje pasje junake. Z velikim navdušenjem smo spremljali predstavitev psov, opreme in dela. Pravtako pa smo ponosni na naše vrhpoljske gasilce, ki vedno z budnim očesom pazijo na nas. V oktobru so nas obiskali kar dvakrat, da nam bi pokazali kaj delajo in na evakuaciji preverili, če smo pripravljeni na primer požara v šoli. Izjemno smo jim hvaležni, da tako dobro sodelujemo. Videli smo gasilski avto z vso opremo, polno opremljenega gasilca s plinsko masko, gašenje z različnimi aparati in še veliko pomembnega in uporabnega. Nekaj znamo pa tudi sami: učiteljica Tanja Apšner nam je predstavila nekaj osnov prve pomoči in nas učila, kako si povijemo rano.

V začetku meseca smo praznovali Teden otroka skupaj z svojimi učiteljicami in izvajali različne zabavne dejavnosti.

Kaj smo še počeli oktobra: razveselili smo naše starostnike na skupnem dogodku, opravili sprehod z gospo policistko, tekli na Krosu v Domžalah, z daljšimi sprehodi obeležili Dan hoje, obiskali Etnografski muzej in Slovenski parlament, plavali v Atlantisu in še in še…

V šoli se bomo še naprej pridno učili in spoznavali slovensko kulturo. Kdaj pa kdaj bomo pa vmes še kaj ušpičili!

Juhuhu, počitnice so tu. Uživajmo jih!

Ana Kovač