Teden otroka smo v podaljšanem bivanju obeležili na prav poseben način. Obiskal na je rokodelec Franc Brate in nam prijazno pokazal, kako se izdelujejo košare in unikatne ptičje krmilnice.

Otroci so bili navdušeni nad načinom dela in naravnimi materiali (les, slama ). Čudili so se, koliko truda, potrpežljivosti in časa je potrebno za izdelavo košare ali ptičje krmilnice. Tako so spoznali, da je ročno delo iz preteklosti  dragoceno. Za marsikoga je bil to izziv, da poskusi tudi sam. Idej, kaj vse bi lahko na ta način še izdelali, je bilo veliko. Prepoznali smo tudi ekološko vrednost izdelkov, ki ne onesnažujejo okolja in so narejeni iz izključno naravnih materialov.

Čas, ki smo ga preživeli v  družbi rokodelca, je prehitro minil. Hvaležni smo mojstru Francu Bratetu, da si je vzel čas, delil svoje bogato znanje in nam pokazal kulturno dediščino naših prednikov.

Za OPB: Joži Zaveršnik