Zadnji skupni izlet učencev mednarodne izmenjave v Franciji je bil petek 13. oktobra. Zjutraj so se učenci skupaj s francoskimi vrstniki podali na otok Noirmutier, ki je slabo uro oddaljen od Challansa. Največja znamenitost je cesta, ki jo vsak dan zaradi plimovanja zalije morje in cesta na otok postane neprevozna. Sicer pa se na otok pride tudi po mostu. Najprej smo si ogledali znamenito cesto, ki je bila v času našega obiska poplavljena. Sicer pa je ta otok in nasploh ta del Francije znan po gojenju in nabiranju ostrig. Ker so te školjke zelo priljubljene, smo se ustavili tudi v restavraciji, kjer so nam postregli s svežimi ostrigami. Večina naših učencev jih je tudi poizkusila. Nato smo se podali v kraj Noirmoutier-en-l’Île kjer smo imeli malico pred tamkajšnjim gradom. Nato pa smo si izposodili kolesa in se odpravili na izlet. Ker nas je bilo kar veliko (60 učencev in 7 učiteljev) smo bili za mimoidoče prav zanimivi in slišali smo tudi vzklike »tour de France«. Pripeljali smo se do lepe peščene plaže (turističnega naselja) Plage des Dames. Nekateri so se v morju kar okopali, drugi pa so nabirali školjke in se fotografirali. Nato smo se s kolesi odpravili nazaj in se podali na avtobus. Med potjo nazaj smo se naučili znano francosko pesem Frère Jacque v francoščini, angleščini in slovenščini. Zvečer pa so učenci imeli težko pričakovano zaključno zabavo v šoli. Dogovorili so se, da se bodo malce našemili in zabava je bila popolna. V soboto bodo preživeli s svojimi partnerji po družinah, v nedeljo pa se bodo zbrali zgodaj popoldne, se dokončno poslovili od francoskih kolegov in se podali na pot proti domu.