Spoštovani starši.

V medijih in naši bližnji ter širši okolici je zaznati skrb zdravstvene stroke za naše zdravje. Število okuženih prebivalcev je vsak dan večje in skrbi nas ali bomo uspeli obdržati pouk v šolah namesto na daljavo.

Vsi si želimo, da nas bolezen korona virusa ne bi dosegla. Zato moramo nujno delovati preventivno. Ob tem je bistveno samozaščitno ravnanje je bistveno.

Zato vse starše učencev naše šole pozivamo, da se z otroki doma pogovorite o samozaščitnem ravnanju in upoštevanju že dosedaj znanih pravil higiene rok, higiene kašlja, vzdrževanja razdalje, nošenja maske.

Takšno ravnanje naj bo prisotno tako v času obiskovanja pouka kot tudi v popoldanskem času, saj bomo le na tak način upočasnjevali širjenje okužb.

Ne pomaga dosti, če je maska na obrazu na hodniku v času pouka, nato pa se otroci rokujejo ali objemajo z vrstniki ali popoldne in za vikende družijo s prijatelji  po domovih v zaprtih prostorih.

Menimo, da bo doslednost upoštevanja ukrepov bistveno pripomogla k preventivi za skupno dobro.