Spoštovani,

v četrtek, 4. junija vas ob 19.30 vabimo na spletno predavanje Osončje in ostali svetovi v vesolju.

Svoja znanja bo z nami delil gospod Sebastjan Jakša (Odiseja). V uri druženja bomo na drugačen način, s pomočjo zanimivih in dokaj nepoznanih dejstev spoznali naše Osončje in razvoj življenja na Zemlji (in mogoče tudi drugje) … mogoče pa bomo padli tudi v črno luknjo.

Dotaknili se bomo tudi vprašanj, ki jih ob obisku planetarija najpogosteje zastavljajo učenci:

–          Zakaj so planeti okrogli?

–          Zakaj planeti krožijo okoli Sonca?

–          Ali tudi Sonce potuje po vesolju?

–          Zakaj Avstralci ne padejo z Zemlje?

–          Zakaj potrebujemo skafander?

–          Ali obstaja življenje v vesolju?

Predstavljene vsebine so nadgradnja učnih snovi, ki jih z učenci obravnavate od prvega srečanja z vesoljem in vse do zaključka šolanja.

Prijave sprejemamo do srede, 3. junija (do 20. ure) na povezavi https://ekosola.wufoo.com/forms/mtf73y01f12tpn/. Na vaš elektronski naslov vam bomo poslali povezavo do videokonference.

Veselimo se ponovnega druženja z vami,

Ekipa programa Ekošola