Dan odprtih vrat je enodnevni dogodek, ko bodo prijavljena slovenska podjetja odprla svoja vrata in obiskovalcem predstavila delovne procese, naravo in pogoje dela v realnem okolju.

Dogodek je namenjen šolski mladini v zadnji triadi osnovne šole, njihovim staršem, svetovalnim delavcem in učiteljem, kakor tudi srednješolcem – gimnazijcem.

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva za mladino in starše bo potekal

29. novembra 2018 ob 16.30 uri.

Cilji Dneva odprtih vrat slovenskega gospodarstva so:

PONUDITI VEČ INFORMACIJ

Ponuditi učencem zaključnih razredov in njihovim staršem več informacij o procesih, naravi in pogojih dela v realnih delovnih okoljih.

ZRUŠITI STEREOTIPE

Razbiti stereotipe o “manj” in “bolj” priljubljenih oz. spoštovanih poklicih.

OMOGOČITI SPOZNAVANJE PERSPEKTIVNIH POKLICEV

Omogočiti mladini in njihovim staršem spoznavanje perspektivnih poklicev, ki jih naše gospodarstvo potrebuje.

Prijave na dogodek

Prijave za obisk podjetij so odprte do zapolnitve mest v podjetjih.

Več informacij o dogodku in katera podjetja bodo na voljo za obisk so na voljo na spletni strani:  www.odkrijsvojtalent.si

informacijo pripravila mag. Nika Cerar