Čisto na pragu prazničnega decembra smo si nekaj rajanja privoščili tudi v našem zavodu. Vrtec in šola sta na več kot dvajsetih stojnicah v šolski telovadnici ponudila pester izbor izdelkov: voščilnic, venčkov, okraskov, bunkic in živalic za na smrečice, lepotnih dekoracij, vrečk … za vsakogar nekaj in  ob začetnem kulturnem programu šolske glasbene skupine. Osrednja nit sejma so bili mačke in mačkoni, ki nas ob letošnji okrogli obletnici tudi sicer spremljajo.

Pogumni prodajalci, večinoma učenci in učenke, so se urili v veščini prepričevanja. Začetna zadržanost obiskovalcev je prerasla v živahno kupovanje, druženje v Kavarni Maček Muri in nasploh v družaben dogodek. Učenci in njihovi učitelji ter vzgojitelji so izdelke pripravljali pri likovnem in tehničnem pouku, mnogokrat pa požrtvovalno tudi po pouku in pred njim, za kar so bili poplačani na sejmu. Vsi so bili zadovoljni s prodajo, ob koncu je bilo na redkokateri stojnici še izbira izdelkov. Srečke za srečelov pa so bile skoraj razgrabljene v dobri uri. Zbrana sredstva se bodo namenila za šolski sklad in za »razredne proračune«, deveti razredi pa jih bodo porabili pri organizaciji valete. Prisotni so letos še posebej pohvalili izbiro prostora ter skupen nastop vrtca in šole. Hvala tudi vsem staršem, ki so radodarno pristopili z darilci za srečelov.

Decembrski mijav.