12.9.2017 smo učenci in učiteljice 4. in 5. razredov OŠ Jurija Vege pripravili dogodek, s katerim smo odprli razstavo z nagrajenimi likovnimi izdelki natečaja Jurij Vega, na katerega se je odzvalo kar nekaj šol.
G. Rebolj je pozdravil prisotne in spregovoril o umetnosti. Učencem sta se predstavila dva Moravčanom dobro poznana umetnika z likovnega področja; Blaž Slapar in Nina Majdič Dorič. Predstavila sta vsak svoj poklic in zanimivosti s svojega področja dela. G. Slapar nam je predstavil zanimive logotipe, ki jih pogosto vidimo okoli nas in grafično področje. Ga. Majdič Dorič je prikazala postopek restavriranja in pozlatitve kipov. Izredno zanimivo predstavitev so popestrili še učenci s svojo deklamacijo, glasbeno točko in razlago, kaj je umetnost. Umetnikoma smo se zahvalili s spominskim darilom. Po dogodku smo si ogledali razstavo v prvem nadstropju šole, kjer so predstavljena nagrajena dela s Priznanjem ali Zlatim priznanjem. Dela, ki niso prišla v ožji izbor, so razstavljena v Kulturnem domu Moravče. Vabljeni k ogledu!