Rad sem hodil v to šolo in še jo imam rad

Moravče, 13. 9. 2017

V mesecu aprilu 2017 je šola razpisala fotografski natečaj z naslovom IZ ŠOLE V SVET. Nanj je povabila vse sedanje in bivše učence. Odziv ni bil številčen, toda prispele fotografije so izkazale izjemen občutek za fotografijo in obdelavo le te. Na odprtju razstave sta sodelovala nekdanja učiteljica tehničnega pouka, kemije in foto krožka Dani Jančar ter nekdanji učenec Bojan Dorič. Spregovorili smo o foto krožku na šoli in si ogledali pripomočke, ki so jih učenci uporabljali za razvijanje fotografij vse do pojava digitalne fotografije. Predstavljene so bile tudi nekatere slike iz izjemne zbirke 1300 fotografij, ki prikazujejo čas gradnje sedanje šolske stavbe. Nastale so v času mentorskega dela Franca Novaka, očistil, zbral, uredil in digitaliziral jih je Bojan Dorič. Na odprtju so se za izjemne radovedneže in pristne sogovornike izkazali učenci, ki kar niso mogli nehati zastavljati vprašanj. Z glasbenima točkama sta dogodek oplemenitila učitelja Mojca Malovrh in Andrej Rous Robida. Z izjavo Rad sem hodil v to šolo in še jo imam rad je svoj obisk na šoli zaključil Bojan. Vsi, ki danes pišemo šolsko zgodbo, si želimo, da bi vsak učenec odhajal s prav takšno mislijo.

Razstava je na ogled v zgornji avli šole. Slike iz zbirke o gradnji šole si lahko ogledate tudi v fotogaleriji. In kdo ve, če se ne boste prepoznali na njih. Fotografija na svojem pomenu in vrednosti pridobiva z minevanjem časa, zato je dobro, da bi skozi tretje oko pogledalo še veliko spretnih fotografov.