Prvošolci smo vključeni v projekt Pasavček, otrokom poznan predvsem po sloganu »Red je vedno pas pripet«. Namen projekta je spodbujati pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo.

V sredo, 14. 12. 2016, smo si v ta namen prvošolci v telovadnici vrtca ogledali poučno lutkovno igrico z naslovom Pasavček v prometu, preko katere so učenci spoznavali pojem in smisel varnosti v prometu ter pripetosti med vožnjo. Lutka Pasavček se je z otroki pogovarjala o pravilnem obnašanju v prometu, pripenjanju varnostnih pasov , varnem prečkanju ceste, hoje po pločniku in vožnje s kolesom. Učenci so pri tem aktivno sodelovali s svojim znanjem, izkušnjami in vedenjem o prometnih pravilih in varni vožnji v prevoznih sredstvih.

Saša Igrec