Sončen, predpočitniški petek, 28. oktobra 2016, smo četrtošolci preživeli še posebno poučen dan.

Spoznali smo teoretične vsebine o varnosti v prometu, tako za pešce, vozače in kolesarje. Pogovorili smo se o najbolj varnih poteh v šolo in nazaj ter preizkusili, kako pomembna je čelada za kolesarje.

Ko smo si vsi znali pravilno nadeti in zapeti kolesarsko čelado, smo se odpravili na igrišče, kjer so nas čakala kolesa. Preizkusili smo se v spretnostni vožnji na poligonu, kjer smo premagovali različne ovire: prenašanje predmeta z eno roko, slalom vožnjo, vožnjo med ozkimi letvami, vožnjo po rebrasti oviri, pravilno ustavljanje ipd.

Na koncu smo si obljubili, da bomo vožnjo s kolesom večkrat vadili tudi v spremstvu svojih staršev in se tako pripravljali na opravljanje kolesarskega izpita v prihodnjem šolskem letu.

Ksenija Volf