3. oktobra so se učenci prvič srečali na pripravah za šolski parlament. Tema, očitno zanima vse generacije učencev, saj so se srečali v številni zasedbi.

Od prvega do devetega razreda so imeli vsi svoje zastopnike. In o čem bodo letos parlamentarci razpravljali? O odraščanju. In da bi se s temo pobliže spoznali, so odprli tri kavarne. V prvi kavarni so razpravljali o pozitivnih straneh odraščanja. Druga kavarnica se je imenovala negativne strani odraščanja in še zadnja kavarnica je bila kavarnica, kjer so parlamentarci povedali, kaj je za njih zanimivo pri odraščanju. Srečanja potekajo vsak teden ob sredah zjutraj. Poleg razpravljanja o odraščanju, se bodo letos prvič soočili z izdelavo akcijskega načrta, ki bo rešil vsaj kakšno majhno stvar v šoli, morda celo širše v skupnosti. Z veseljem in voljo smo začeli. To je že nekaj, če se veseliš sredinega jutra. Včasih se zgodi, da je jutro prekratko, parlamentarci pa moramo biti vedno urejeni. Tako smo se zjutraj kar skupaj umili obraz, zobe, se počesali, lahno naličili in šli še lulat. Vem, da si si rekel, kako. Pozanimaj se pri svojem predstavniku razreda.

Sara

Foto: Irena Malovrh