Andrej Perko predaval staršem in učiteljem

17. novembra se je s psihologom in terapevtom Andrejem Perkom srečala le peščica staršev in učiteljev. Predavatelj je svoje predavanje naslovil Pomen očeta in matere v vzgoji

in še zlasti v luči splošno znanega dejstva, da je družina v krizi.

Posebaj je izpostavil vlogo očeta, ki postavlja meje v vzgoji otrok, in matere, ki pomeni varnost, tolažbo, brezpogojno sprejemanje otroka. Oče in mati sta otrokova naravna in prva vzornika, ki v najnežnejši dobi z zgledom vplivata na celotno življenje svojega otroka. Otrok ob njiju spozna in sprejme svojo moškost ali ženskost ter svojo vlogo v življenju. Na tem srečanju smo pogrešali veliko mater in očetov, da bi svojo starševstvo prevetrili in morda dodali kanček novih vedenj v korist svojih otrok, seveda v duhu vseživljenjskega učenja. Znati je prednost, vedeti v pravem trenutku je rešitev.

Bernarda