cvetkeCvetke

Zdrav slovenski tradicionalni zajtrk

– Učiteljica, zakaj moram jesti?

– Zato, da ohranjaš svoje telo, da lahko živiš.

– Mislil sem, zakaj moram jesti zajtrk?

– Odgovor je preprost, da se dobro počutiš, si v šoli bolj zbran, lažje misliš in se učiš.

– Jaz brez zajtrka lažje mislim na malico.

Premi govor – groza 6. razreda

Učiteljica vrne učencem popravljeno preverjanje. Učenka se pritoži nad popravkom.

– Učiteljica, pa sej sem napisala piko. Zakaj ste jo obkrožili?

(pisalo je “Tudi jaz tako mislim.” se je strinjal Jakob.)

– Kaj si napisala? (Se zaigrano zadere učiteljica.)

Učenka se prestrašeno usede v klop, nato pa vzdihne: “Aja, saj res. Tam je vedno vejica.”

– Bravo. Odlična lekcija.

Učiteljica in učenka se od srca nasmejeta. V igri, če jo prav razumeš, si vedno zmagovalec.

Viski in pivo

Na četrtkovi klepetalnici o zdravi prehrani in pijači smo se nasmejali. Pogovor med voditeljico in udeležencem, se je glasil takole.

– Kaj piješ, kadar si žejen?

– Viski in pivo.

-Torej, danes še nisi bil žejen.

Klepetalnica je potekala med 10.35 do 10.50.

Izjava Andreja Perka ženskam za moške

Moški mora razumeti žensko in mora vedeti, da je ne bo nikoli razumel.

Odlično za sedmošolko in devetošolca

Po glavnem odmoru v učilnico vstopi sedmošolka, ki komaj zadržuje jok in pove začudeni učiteljici, da sta ji dva devetošolca vzela flomastre in jih brcala, sedaj pa enega flomastra ne najde. Učiteljica jo je vprašala, katera dva sta to. Pokazanima učencema je rekla, naj poiščeta flomaster. Učenca sta brez besed odšla iz učilnice in se vrnila s flomastrom. Sledilo je opravičilo in obljuba, da se ne bo ponovilo in se ne bosta “maščevala”. Sedmošolka je tudi povedala, da ji flomastri veliko pomenijo, ker jih je prejšnji dan dobila od mami.

Bravo za sedmošolko in njen pogum, saj ni preprosto dvema devetošolcema v obraz povedati, kaj sta naredila narobe. Bravo za devetošolca, da sta brez ugovora popravila storjeno napako. In konec koncev bravo za učiteljico, da je ukrepala takoj, strogo, odločno in premišljeno.

Sirota hruška

hruska1hruska2

V ponedeljek, prvi šolski dan po tednu dejavnosti o zdravi prehrani in odnosu do nje, se je zgodilo. Kaj pa? Za omaro je samevala obgrizena hruška, ki je bila dana za malico 6. c.

Kadar te mika storiti kaj podobnega, pomisli:

– da je nekdo vložil trud in skrbi za pridelek,

– da so tvoji starši morali zaslužiti denar za plačilo tvoje malice,

– da bi tvoj vrstnik na drugem koncu sveta za grižljaj hrane daroval pol življenja.

Potem ti bo jasno, kako ravnati.

Ubijanje iz “čiste “ljubezni in neznanja

Opazili smo, da učenci mečejo v naš lepi akvarij kruh, čokolado, sadje …, ker se jim uboge lačne ribice smilijo. Ubožice hranijo samo enkrat na dan in še to z ribjo hrano.

Pojasnilo: Akvarijske ribe so vzgojene v akvariju in prilagojene na hranjenje z ribjo hrano. Človeška jim ne ustreza. Povzroči napenjanje v prebavnem traktu in smrt. O delu, ki ga ima učiteljica s čiščenjem akvarija po objestnem dejanju, raje ne pišemo. Enako negativen vpliv na počutje rib ima udarjanje po akvarijskem steklu. Predlagamo, da z ribami delite tihe in umirjene trenutke v opazovanju njihovega podvodnega sveta in življenja.

Neka učenka je povedala, da sta ji v pol ure poginila dva hrčka, ker je z njima “prijateljsko “delila čips. Neznanje? Ljubezen?